Естерові Оливи | Xenum Ukraine

Моторні оливи з естерами Leave a comment

Чим особливі моторні оливи з естерами?

Естери (скадні ефіри) – це синтетичний продукт, який може входити в склад до 3-ох видів базових масел:

  • HYDRO CRACKED BASE (HC)Гідрокрекінгова база: не є цілком синтетичним продуктом, так як більшою мірою це – мінеральна олива, яка пройшла через певну обробку, щоб отримати бажані властивості синтетичних олив. Такі оливи мають високий коефіцієнт змащення, але більш леткі ніж ПАО.
  • POLY ALPHA OLEFINS (PAO)ПоліАльфаОлефіни: найвідоміша та найпопулярніша база в синтетичних та напівсинтетичних оливах. Вона має дуже хорошу стійкість до високих температур і низьку летючість.
  • ESTER OILSЕСТЕРИ: в складі базових олив роблять їх найкращими для застосування. Вони з легкістю справляються із стандартними завданнями і забезпечують найкращу роботу моторних олив, навіть у важких умовах експлуатації.

Порівняльна таблиця 3-ох видів базових масел:

ОсноваМиючі властивостіТемпература застиганняСтійкість
до окислення
Поляризація
HC*■■□□■■□□■■□□■■□□
PAO *■■■■ ■■■■ ■■■■■□□□
Естери■■■■■■■■■■■■■■■■

ПОЛЯРНІ МОЛЕКУЛИ

Полярність ефірних молекул (естерів) коливається від середньої до дуже сильної. Це означає, що вони володіють електростатичним зарядом через присутність протилежних зарядів. Полярність оливи приносить певні цікаві властивості:

• МАСЛЯНИСТІСТЬ

Полярність викликає притягання молекул естеру до позитивно заряджених металевих поверхонь. Внаслідок цього молекули притягуються на поверхню металу, створюючи стійку плівку і прилипають до неї як магніт.

Це призводить до сильної і стійкої плівки, що забезпечує чудове змащення, знижує споживання енергії (палива) та збільшує тривалість якісної роботи двигуна.

ПОЛЯРНІСТЬ

Полярність молекул естерів  притягує їх один до одного. Через це міжмолекулярне притягання потрібно значно більше енергії (температури) для розірвання міжмолекулярного зв’язку, щоб досягти газоподібного стану. Як наслідок, масло зберігатиме в’язкість при високих температурах. Крім того, буде зменшена кількість втрати оливи через випаровування.

Естер Оливи | Xenum Ukraine
Естер Оливи | Xenum Ukraine

 • РОЗЧИННІ ВЛАСТИВОСТІ

Полярність естерів також робить їх хорошими розчинниками. Це дозволяє естерам розчиняти та розсіювати домішки, такі як залишки згоряння оливи, побічні продукти, які можуть залишатись в якості відкладень шлаку та осадів. Ці властивості призводять до більш чистої експлуатації, а отже чистого двигуна та коробки передач.

Естери, та сполуки на їх основі використовуються у наступних продуктах Xenum:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

SHOPPING CART

close