Технологія Гідрокрекінгу у систетичних моторних маслах, що це таке. 1

Технологія Гідрокрекінгу у систетичних моторних маслах, що це таке. Leave a comment

Останнім часом через недостатню інформації, серед автолюбителів виникає багато суперечок з приводу моторного масла на основі гідрокрекінгу.

Одні вважають, що гідрокрекінгове моторне масло – це «мінералка», інші, що – це «напівсинтетика», а треті взагалі думають, що – це сурогат «синтетики». У цій статті ми постараємося вам доступно пояснити про те, чим відрізняються гідрокрекінгові масла від інших масел.

Сам термін «Гідрокрекінг» утворився від злиття слів «Hydro», що в перекладі означає «водень» і «crack», що дослівно в перекладі означає «ламати, розщеплювати». Гідрокрекінг – це спеціальна технологія очищення нафти, c допомогою якої поліпшується якість мінеральної основи до властивостей синтетичної.

Гидрокрекинговоє моторне масло отримують з натуральної сировини (нафти), шляхом багатоступінчастого процесу:

  1. Гідрокрекінг.
  2. Гідрогенізація.
  3. Каталітична депарафінізації.

Це факт, що гідрокрекінгове моторне масло виробляється з нафти, як і базове мінеральне масло, але на молекулярному рівні структура гідрокрекінгового масла сильно відрізняється від мінерального. Тому в процесі обробки гідрокрекінгове моторне масло не має нічого спільного з мінеральним маслом.

Під час переробки вихідна сировина піддається глибокому очищенню і в підсумку залишаються тільки невелика кількість різних домішок і ланцюжків вуглеводню. Ці ланцюжки змінюють так, щоб їх довжина стала оптимальною. Тобто відбувається синтез.

Саме в зв’язку з цим за класифікацією API (Американський Інститут Нафти) гідрокрекінгове моторне масло відносять до синтетичних олив. Тому багато його називають ще синтетичним гідрокрекінговим моторним маслом.

Властивості гідрокрекінгового масла

За своїми властивостями гідрокрекінгові масла близькі до моторних мастил на основі поліальфаолефінів (ПАТ). У масел на основі гідрокрекінгу прекрасні антиокислювальні властивості, високий індекс в’язкості, відмінна сумісність із різного роду присадками і хороші змащувальні здатності.

«Напівсинтетика» – це не гідрокрекінг

Буде не правдою називати гідрокрекінгове моторне масло «напівсинтетикою». Так як напівсинтетичні масла отримують шляхом змішування в різних пропорціях синтетичного базового масла і мінерального базового масла. А як було описано вище, гідрокрекінгове масло отримують зовсім іншим шляхом.

Мінеральним маслом його називати взагалі не варто – це неправильне твердження. Чи можна назвати гідрокрекінг «синтетикою»? Це близько до того, але не зовсім так. Часто для позначення гидрокрекинговиє масел використовують такі назви:

  • HC-синтез.
  • High-Tech-Synthese-Technology.
  • ExSyn.
  • XHVI.
  • НС-синтетика.
  • VHVI.

На сьогоднішній день багато виробників не вказують інформацію про те, що масло є гідрокрекінгове . Так як в цих маслах може міститися близько 80% синтетичних компонентів, тому їх і називають синтетичними. Повірте, це робиться не для того, щоб обдурити або заплутати Клієнта.

Яке масло потрібно заливати в двигун свого автомобіля?

На підставі допусків і стандартів, які вказані в техпаспорт для вашого автомобіля варто підбирати моторне масло, незалежно за якою технологією воно було виготовлено.

Підбір масла із Кармен Україна

Якщо ви сумніваєтеся в правильному виборі масла, наші фахівці із задоволенням допоможуть вам. Просто залиште запит на сайті, щоб вам передзвонили. Кармен Україна є партнером більшості відомих в Україні брендів моторних масел, тому ми із легкістю зможемо підібрати оливу саме для Вас. Весь наш асортимент моторних масел ви зможете подивитися тут.

Телефонуйте нам прямо зараз і отримаєте безкоштовну консультацію від наших спеціалістів.

P.S. Ми є експертами в галузі технічних рідин для автомобіля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

SHOPPING CART

close